Nové Victron EasySolar-II 48/5000/70-50 MPPT 250/100 GX Hybridní solární jednotka Zobrazit větší

Victron EasySolar-II 48/5000/70-50 MPPT 250/100 GX Hybridní solární jednotka

Na dotaz

Victron EasySolarII 48/5000/7050 MPPT 250/100 GX; Komplexní řešení pro ostrovní nebo hybridní solární systém . K jednotce připojíme solární panely, baterii, spotřebiče, elektrocentrálu nebo rozvodnou síť a mám...

Více informací

100 999 Kč s DPH

Přidat na seznam přání

Více informací

Victron EasySolar-II 48/5000/70-50 MPPT 250/100 GX

Komplexní řešení pro ostrovní nebo hybridní solární systém. K jednotce připojíme solární panely, baterii, spotřebiče, elektrocentrálu nebo rozvodnou síť a máme profesionální 1f hybridní/ostrovní systém (5000 VA, 4000 W měnič, 48 V baterie, FV max. 5800 Wp).Řešení solární energie typu vše v jednom. Victron EasySolar-II GX integruje následující prvky:
  • Měnič/nabíječ Multiplus-II 48V/5000VA/70-50A

  • SmartSolar MPPT 250/100-Tr solární regulátor nabíjení

  • Zařízení GX s displejem 2x 16 znakůTyto prvky se spojují dohromady uvnitř jedné jednotky, a to velmi zjednodušuje většinu instalací a šetří čas a peníze.Vestavěný displej a Wi-Fi

Na displeji se zobrazí parametry baterie, měniče a solárního regulátoru.

Ke stejným parametrům lze přistupovat pomocí smartphonu nebo jiného zařízení podporujícího Wi-Fi. Kromě toho lze pomocí Wi-Fi také systém nastavit.Solární regulátor

DC výstup solárního MPPT regulátoru je paralelně zapojen s DC připojením měniče/nabíječe MultiPlus-II.

Mechanismus, kterým se zapíná/vypíná zařízení Multiplus-II řídí také solární MPPT regulátor.Integrované zařízení GX zahrnuje:
  • Rozhraní VE.Can (To lze použít k připojení k zařízením Victron VE.Can (např. VE.Can MPPT) nebo port lze překonfigurovat pomocí vzdálené konzoly pro použití s kompatibilní Li-ion baterií CAN-bus)

  • USB port, Ethernetový port a VE.Direct rozhraníZařízení GX řídí MultiPlus-II a solární MPPT regulátor s příslušným připojením VE.Bus a VE.Direct a po připojení k internetu zajišťuje spojení systému s VRM portálem Victron Energy.Portál VRM

Bezplatná webová stránka Victron Energy pro vzdálené monitorování (VRM) zobrazí všechna vaše systémová data v komplexním grafickém formátu. Také lze prostřednictvím portálu VRM vzdáleně změnit nastavení systému. Alarmy lze přijímat e-mailem.

Vyzkoušejte si VRM portál na DEMO účtu zde (pro připojení k VRM portálu je potřeba pouze jednotku připojit k internetu): https://vrm.victronenergy.com/landingpage

Hybridní fungování EasySolar je určeno tam, kde je trvale dostupná distribuční síť připojená na jeho AC vstup. V tomto režimu jednotka upřednostňuje energii z fotovoltaického pole a/nebo baterie před energií ze sítě.

Hybridní funkci je nutno v EasySolaru adekvátně nastavit (vzdáleně nebo pomocí rozhraní MK3-USB a programu VE.Configure 3 – není součástí). Je-li přítomna síť, je k ní EasySolar trvale připojený, a to i když síť bezprostředně nepotřebuje (baterie není vybitá a měnič není přetížený).

Ze sítě se neustále určité minimální množství energie odebírá a/nebo dodává bez ohledu na aktuální provozní stav (jsou přítomny malé technické měřitelné přetoky do sítě). I při připojené distribuční síti je upřednostněn odběr energie z fotovoltaického pole a/nebo baterie pro napájení AC spotřebičů. Fotovoltaické pole generuje elektrickou energii, kterou jsou prioritně a přímo bez účasti baterie napájeny 230 V AC spotřebiče prostřednictvím měniče/nabíječe. Pokud je výroba fotovoltaického pole vyšší než spotřeba spotřebiči, je přebytečná energie adaptivním způsobem pomocí MPPT regulátoru uložena do baterie. Pokud je baterie nabitá, MPPT regulátor utlumí automaticky výrobu z fotovoltaického pole (případně je energie cíleně dodána do distribuční sítě v závislosti na nastavení). Pokud je baterie vybitá pod přednastavenou úroveň, je odběr z fotovoltaického pole a baterie ukončen a AC spotřebiče jsou napájeny plně z distribuční sítě. Jakmile se baterie částečně nabije z fotovoltaického systému (o 5 až 10 %), dojde opět automaticky k napájení AC spotřebičů z fotovoltaického pole a/nebo baterie. Jakmile je odběr AC spotřebiči větší než 80 až 90 % maximálního trvalého výkonu měniče/nabíječe, přibírá si měnič/nabíječ další potřebou energii adekvátně ze sítě (funkce GridAssist), aby nedošlo k přetížení měniče.

Při výpadku sítě (blackout) napájení AC spotřebičů a dobíjení baterie z fotovoltaického pole pokračuje bez přerušení (fungování EasySolaru je plně nezávislé na síti). Při výpadku sítě je baterie vybíjena na hlubší (definovanou) úroveň než při přítomné síti. Současně může napájet AC spotřebiče pouze do svého maximálního trvalého výkonu měniče. Pokud dojde při výpadku sítě k vypnutí měniče/nabíječe na vybitou baterii a následně dojde k obnovení sítě, měnič/nabíječ automaticky aktivuje, začne napájet AC spotřebiče a dobije ze sítě baterii na minimální přednastavenou hodnotu. Principiálně se jedná o tzv. DC coupling. Systém má možnost aktivace funkce ochrany olověné baterie proti negativnímu vlivu dlouhodobého vybití (upřednostňuje využití solární energie pro dobití baterie nebo dobití baterie ze sítě). EasySolar lze za určitých podmínek kombinovat se síťovým měničem (měniči) na vstupu nebo výstupech (AC coupling).


U standardních rodinných domů je přítomna třífázová přípojka. Jednotlivé fáze jsou přivedené do hlavního rozvaděče a na každou fázi jsou zapojeny vybrané jednofázové spotřebiče nebo okruhy. EasySolar se jednoduše vsune na jednu vybranou fázi před vstup do hlavního rozvaděče. V hlavním rozvaděči se pak na daný zálohovaný okruh napojí vybrané spotřebiče, které chceme napájet přednostně solární energií.Jednotka EasySolar je skvělá volba i pro tzv. ostrovní systémy bez dostupné distribuční sítě – k jednotce EasySolar může být připojena elektrocentrála, jako záložní zdroj energie.ZÁKLADNÍ SPECIFIKACETrvalý výstupní výkon při 25 °C: 5000 VA (4000 W)

Účinnost: až 96 %

Vstupní napětí (DC/AC měnič): DC 38-66 V

Výstupní napětí (DC/AC měnič): AC 230 V (50 Hz, lze nastavit na 60 Hz)

Vstupní napětí (AC/DC nabíječka): AC 187-265 V (45–65 Hz)

Výstupní napětí (AC/DC nabíječka): 52,8 / 55,2 / 57,6 V (dle fáze nabíjení)

Hmotnost: 38,6 kg

Rozměry: 604 x 323 x 252 mm

Podrobný online manuál s popisem všech funkcí:

Anglická verze

Česká verze (translate.google překlad)

Ostrovní provoz:
Sériové připojení k distribuční síti:
Paralelní připojení k distribuční síti:


Recenze

Napsat recenzi

Victron EasySolar-II 48/5000/70-50 MPPT 250/100 GX Hybridní solární jednotka

Victron EasySolar-II 48/5000/70-50 MPPT 250/100 GX Hybridní solární jednotka

Victron EasySolarII 48/5000/7050 MPPT 250/100 GX; Komplexní řešení pro ostrovní nebo hybridní solární systém . K jednotce připojíme solární panely, baterii, spotřebiče, elektrocentrálu nebo rozvodnou síť a mám...

30 Ostatní výrobky ve stejné kategorii: