Nové Solarmi GridFree 1000M solární elektrárna: 1kW GTIL měnič s limiterem + 4x 385Wp solární panel Zobrazit větší

Solarmi GridFree 1000M solární elektrárna: 1kW GTIL měnič s limiterem + 4x 385Wp solární panel

Na dotaz

Xtend Solarmi GridFree 1000M; Kompletní solární elektrárna GridFree 1000M obsahuje originální GWL GTIL 1kW měnič s limiterem a 4 ks solárních panelů . Snadný způsob spojení vlastní výroby el. energie se z...

Více informací

23 797 Kč s DPH

Přidat na seznam přání

Více informací

Xtend Solarmi GridFree 1000M

Kompletní solární elektrárna GridFree 1000M obsahuje originální GWL GTIL 1kW měnič s limiterem a 4 ks solárních panelů. Snadný způsob spojení vlastní výroby el. energie se zachováním připojení na síť. Ideální způsob snížení nákladů za elektřinu. Zbrzděte si i svůj elektroměr!Solární elektrárna GridFree 1000M obsahuje aktuální technologickou špičku při zachování dostupné ceny pro každou domácnost. Součástí sady je revoluční měnič SUN-1000G2H, který v sobě integruje MPPT regulátor a měřič spotřeby pro regulaci vlastního výkonu. Elektrárna slouží k přímé výrobě elektrické energie ze solárních panelů, která je prostřednictvím mikroměniče distribuována do vaší (nejen) domácnosti.Sada obsahuje:
GridFree měnič s limiterem je revoluční řešení pro síťové fotovoltaické elektrárny, které pracuje obdobně jako jiné GridFree mikroměniče, ale navíc dovede omezovat vlastní výkon dle aktuální spotřeby, a tedy zcela zamezit přetokům do veřejné sítě.

Tyto měniče jsou navrženy pro vnitřní používání. Kromě klasických svorek pro připojení solárních panelů nebo baterie a výstupu pro připojení do sítě má také měnič konektor proudové sondy interního limiteru.Na přehledném displeji měniče můžete sledovat:  • Aktuální výkon měniče ze solárních panelů/baterií

  • Výkon dodávaný ze sítě

  • Napětí na DC vstupu

  • Teplotu měniče

  • Napětí sítě

  • Datum a čas

  • Denní průběh produkce

  • Nastavení měniče.displayK dispozici jsou také specifická nastavení pro napájení měniče z baterií, namísto solárních panelů, tj. pracovní napětí na vstupu (dolní hranice) a maximální dodávaný výkon měniče.GridFree měnič pracuje v rozsahu vstupního napětí DC 45–90 V a jeho výkon je 900 W (špičkový 1000 W). Výstupem z měniče je pak napětí AC 230 V, které se připojuje mezi hlavní jistič s elektroměrem a jističe jednotlivých okruhů. Měnič tedy výkon z panelů (nebo vhodné baterie) převede do domácích rozvodů. Vaše spotřebiče pak budou odebírat energii vyrobenou primárně z vaší elektrárny. Pokud by výkon vaší elektrárny v daný okamžik nestačil, připojená veřejná síť nedostatek pokryje. Instalací proudové sondy k limiteru ochráníte svůj systém, proti nežádoucím přetoků v případě, že je vaše elektrárna schopna vyrábět více energie, než vaše spotřebiče vyžadují.Měnič nepracuje v ostrovním režimu, tzn, že pro svou funkci vyžaduje připojení od veřejné distribuční sítě. Jakmile dojde k výpadku sítě, měnič se ihned vypne.

Měniče jsou certifikovány pro prodej a používání v EU. Splňují kritéria certifikací EMC, LVD, RoHS. Měniče splňují normu EN50549-1 a lze tak na instalace čerpat dotace i je připojit do distribuční sítě spolu s dodatečnými ochranami viz zapojení v dokumentech k produktu. Zapojení tak splňuje požadavky směrnice EU 2016/631 (RfG NC).Velmi efektivní a snadný způsob řešení pro nezávislou výrobu el. energie se zachováním připojení k distribuční síti. Ideální způsob snížení nákladů za elektřinu. Zpomalte si i Vy svůj elektroměr!

Zapojení měniče do solárního systému (bez akumulátoru):


GTIL2_zapojeni_systemu
Zapojení měniče do solárního systému (s akumulátorem):


GTIL2_zapojeni_systemu2

Bližší informace o zapojení s akumulátorem naleznete v technické podpoře.


Sestava dodávaných panelů se zapojuje sérioparalelně dle následujícího obrázku. Po spojení jednotlivých dvojic panelů doporučujeme dále větvě již spojit v instalační krabici z důvodu proudové zátěže konektorů a kabelů (40A). Vstup měniče doporučujeme vybavit odpojovacími pojistkami viz

instalační manuál.


gridfree-completDle konkrétních požadavků instalace lze sestavu doplnit o vhodné další příslušenství jako jsou propojovací kabely a držáky solárních panelů. Jaké komponenty ze systému upevnění solárních panelů potřebujete, snadno zjistíte v této kalkulačce.Další informace k solárním elektrárnám GridFree:

https://www.i4wifi.cz/GridFree
nebo technická podpora

Na prvky systému lze čerpat dotaze z programu Nová Zelená Úsporám a dalších.Pro správnou instalaci a provoz prostudujte manuály k jednotlivým prvkům sestavy.

ZÁKLADNÍ SPECIFIKACESolární panel

Typ panelu: monokrystalický

Počet článků: 120 [2× (10× 6)]

Max. výkon (Pmax): 385 W

Jmenovité napětí (Vmp): 35,2 V

Jmenovitý proud (Imp): 10,94 A

Rozměry: 1756 × 1039 × 35 mm

Barva: černá

SVT kód pro dotace: SVT31127Měnič napětí

Kontinuální výkon: 900 W (1000 W špička)

Vstupní napětí: DC 45–90 V

Výstupní napětí: AC 230 V (50 Hz)

Rozměry: 322 × 196 × 88 mm

Hmotnost: 3,6 kg

Barva: modrá - černá

30 Ostatní výrobky ve stejné kategorii: