Nové Cisco Catalyst 1300X 8-port 5GE, 40-port GE, UPoE, 4x10G SFP28 Zobrazit větší

Cisco Catalyst 1300X 8-port 5GE, 40-port GE, UPoE, 4x10G SFP28

Na dotaz

Cisco Catalyst 1300X C1300X-48NGU-4X je spravovaný Layer 3 přepínač se 40× GbE PoE+, 8× 5G PoE++ (802.3bt, 60 W/port), 4× 10G SFP28, spínací kapacitou 240 Gb/s a PoE budgetem 740 W.

Více informací

76 489 Kč s DPH

Přidat na seznam přání

Více informací

Cisco Catalyst C1300X-48NGU-4X

Spravovaný podnikový L3 switch s kombinací 40 gigabitových PoE+ portů, 8 portů 5GbE Multi-Gigabit s PoE++ (802.3bt) a 4 uplink portů 10G SFP28, určený pro náročné firemní sítě a pobočkové instalace.

Switch nabízí celkový PoE budget 740 W a podporuje standard 802.3bt (60 W/port) na 8 portech 5G mGig, což umožňuje napájení výkonných koncových zařízení – například přístupových bodů Wi-Fi 7 – přes jediný ethernetový kabel bez potřeby externích napájecích zdrojů. Přepínací kapacita dosahuje 240 Gbps při propustnosti 178,57 Mpps, přičemž všechny porty pracují na plné drátové rychlosti bez blokování.

Switch je součástí řady Catalyst 1300X, která přináší oproti základní řadě 1300 rozšířenou paměť DRAM (2 GB DDR4), podporu směrovacího protokolu OSPF v2 a v3, tabulku až 7168 IPv4/IPv6 tras, větší tabulku MAC adres (32 000 záznamů) a vyšší počet pravidel ACL (3072). Switch lze stohovat s dalšími modely rodiny C1300X do skupiny až 8 zařízení spravovaných jako jeden celek s jednou IP adresou.

  • 40 portů 10/100/1000 Mb/s s PoE+ (802.3at, 30 W/port) a 8 portů 5G Multi-Gigabit s PoE++ (802.3bt, 60 W/port) – celkový PoE budget 740 W.
  • 4 uplink porty SFP28 (10G pro datový provoz, 25G dostupné pro stackování) umožňují vysokorychlostní propojení s páteřní infrastrukturou.
  • Přepínací kapacita 240 Gbps a propustnost 178,57 Mpps zajišťují plnou drátovou rychlost na všech portech bez blokování.
  • Podpora L3 směrování včetně OSPF v2 a v3, RIP v2, Policy-Based Routing a až 7168 statických i dynamických tras (IPv4 i IPv6).
  • Hardwarové stohování až 8 jednotek rodiny C1300X jako jeden logický celek s až 400 spravovanými porty a hardwarovým failoverem.
  • Pokročilé zabezpečení: IEEE 802.1X, DHCP snooping, Dynamic ARP Inspection, IP Source Guard, IPv6 First Hop Security, podpora RADIUS a TACACS+.
  • Správa přes Cisco Business Dashboard (s integrovaným AI asistentem), Cisco Business mobilní aplikaci a Cisco Network Plug and Play pro nasazení téměř bez nutnosti konfigurace.
  • Podpora až 4094 VLAN, QoS s 8 hardwarovými frontami, IGMP snooping pro 4000 multicastových skupin a Energy Efficient Ethernet (IEEE 802.3az).
  • Dvoujádrový procesor ARM (1,5 GHz), 2 GB DDR4, flash 1 GB SLC, paketový buffer 8 MB; rozměry 444,3 × 340 × 43,94 mm, hmotnost 5,15 kg.

Správa a nasazení
Switch podporuje webové rozhraní (HTTP/HTTPS), plné CLI s úrovněmi oprávnění 1, 7 a 15, SNMP v1/v2c/v3, Telnet, SSH v1 a v2 a Secure Copy (SCP). Cisco Network Plug and Play umožňuje hromadné nasazení s minimálními nároky na konfiguraci na místě. Embedded probe pro Cisco Business Dashboard eliminuje potřebu samostatného hardwaru nebo virtuálního stroje.

Energetická úspornost
Switch je vybaven funkcí Energy Detect (automatické vypnutí portu při výpadku linky), detekcí délky kabelu pro optimalizaci výkonu signálu, podporou IEEE 802.3az (EEE) na všech měděných portech a možností časově řízeného PoE pro úsporu energie mimo pracovní dobu.

Obsah balení
Switch, napájecí kabel, montážní sada.

ZÁKLADNÍ SPECIFIKACE

Porty RJ-45: 40× 10/100/1000 Mb/s PoE+ (802.3at, 30 W) + 8× 5G Multi-Gigabit PoE++ (802.3bt, 60 W)
Uplink porty: 4× SFP28 (10G uplink; 25G dostupné pouze pro stohování)
PoE budget: 740 W
Přepínací kapacita: 240 Gbps
Propustnost: 178,57 Mpps (64bajtové pakety)
Paketový buffer: 8 MB (sdílený, dynamicky alokovaný)
Tabulka MAC adres: 32 000 záznamů
Podpora VLAN: až 4094 VLAN současně
Směrování L3: IPv4 a IPv6, OSPF v2/v3, RIP v2, Policy-Based Routing, až 7 168 tras, až 256 IP rozhraní
Stohování: až 8 jednotek C1300X, až 400 portů jako jeden celek
Procesor: ARM, dvoujádrový, 1,5 GHz
Paměť DRAM: 2 GB DDR4
Flash: 1 GB SLC
Konzolový port: RJ-45 a USB-C
USB port: USB (přední panel)
Příkon systému (nejhorší případ): 122,4 W; s PoE: 869,1 W
Napájení: 100–240 V, 50–60 Hz, interní univerzální zdroj
Provozní teplota: -5 až +50 °C (min. teplota studeného startu +0 °C)
Rozměry (Š × H × V): 444,3 × 340 × 43,94 mm
Hmotnost: 5,15 kg
Akustický hluk (25 °C): 49,2 dBA (2 ventilátory)
MTBF (při 25 °C): 216 091 hodin
Certifikace: UL (UL 62368), CSA (CSA 22.2), CE mark, FCC Part 15 (CFR 47) Class A

30 Ostatní výrobky ve stejné kategorii: